ADN2.5-24-1PM
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
ADN2.5-24-1PM
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 60W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.55" L x 1.97" W x 4.88" H (116.0mm x 50.0mm x 124.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.5 A
Series ADN-C (120-960W)
Power (Watts) 60W
Type Enclosed
Efficiency 90%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, DC Input Capable, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC