ADP1716-2.5-EVALZ
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
ADP1716-2.5-EVALZ
Descrizione:
BOARD EVAL FOR ADP1716-2.5
Guida per l'utente
Channels per IC 1 - Single
Current - Output 500mA
Product Status Active
Regulator Type Positive Fixed
Series -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 2.5V
Board Type Fully Populated
Mfr Analog Devices Inc.
Utilized IC / Part ADP1716
Package Box
Voltage - Input 2.5V ~ 5.5V