ADP2139ACBZ-2.5-R7
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
ADP2139ACBZ-2.5-R7
Pacchetto:
6-WLCSP (1.03x1.50)
Descrizione:
IC REG BUCK 2.5V 800MA 6WLCSP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 800mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WLCSP (1.03x1.50)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 6-UFBGA, WLCSP
Frequency - Switching 3MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V