ADP3301ARZ-3.3
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
ADP3301ARZ-3.3
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8SOIC
In magazzino : 268
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 300 µA
Voltage - Input (Max) 12V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 2 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Control Features Error Flag, Shutdown
Series anyCAP®
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Temperature
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 100mA