Analog Devices Inc.
Prodotto No:
ADP3339AKC-2.5-RL
Produttore:
Pacchetto:
SOT-223-3
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LDO 1.5A 2.5V SOT-223 TR
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
114
$2.5175
$286.995
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 200 µA |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 40 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SOT-223-3 |
| Control Features | - |
| Series | anyCAP® |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.48V @ 1.5A |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ADP3339 |