AE15-UW-S15
CUI Inc.
Prodotto No:
AE15-UW-S15
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
DC DC CONVERTER 15V 15W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 1500V
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1A
Voltage - Input (Min) 200V
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 72%
Mfr CUI Inc.
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Approval Agency CSA
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.92" L x 2.95" W x 1.57" H (125.0mm x 75.0mm x 40.0mm)
Number of Outputs 1
Series AE15-UW (15W)
Power (Watts) 15 W