AE770L12-10S
Conesys
Prodotto No:
AE770L12-10S
Produttore:
Conesys
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 10POS CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 12-10
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C