AE775L20-16S
Conesys
Prodotto No:
AE775L20-16S
Produttore:
Conesys
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 16POS CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 1000VDC
Current Rating (Amps) 13A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 20-16
Mfr Conesys
Connector Type Plug, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C