AEA1213152M016R
KYOCERA AVX
Prodotto No:
AEA1213152M016R
Descrizione:
CAP ALUM 1500UF 20% 16V SMD
In magazzino : 500
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 660 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.1 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1500 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 60 mOhms