AGQ20TA24
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
AGQ20TA24
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 9.6 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 2.5 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AGQ TH
Operate Time 4 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC