AGQ260A24Z
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
AGQ260A24Z
Descrizione:
RF/Wireless
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 5 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 4.8 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AGQ
Operate Time 4 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC