AGRF1000
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
AGRF1000
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
PTC RESET FUSE 16V 10A RADIAL
In magazzino : 113
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 10 A
Height - Seated (Max) 1.012" (25.70mm)
Approval Agency -
Current - Max 100 A
Lead Spacing 0.199" (5.05mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.650" L x 0.118" W (16.50mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 10.2 mOhms
Series PolySwitch®, AGRF
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 3.4 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 18.5 A