AH1NGSG12
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
AH1NGSG12
Descrizione:
SWITCH PB DPST-NO/NC 1A 125V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Green
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 19.00mm Dia
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series AH
Voltage Rating - DC 24 V
Type Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function On-Mom, Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V