AHD476M50G24B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
AHD476M50G24B
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 94 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.9Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series AHD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 159.8 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 47 µF
Package Bulk
Impedance 800 mOhms