AK1E-430C
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
AK1E-430C
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
TVS DIODE 430VWM 625VC AXIAL
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1000A (1kA) (8/20µs)
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 440V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series AK1E
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 625V
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 430V