AK6-170C-BP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
AK6-170C-BP
Pacchetto:
AK
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6000A (6kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 180V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package AK
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 260V
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V