Casa / Memory / AK93C55CU
minImg
AK93C55CU
Asahi Kasei Microdevices/AKM
Prodotto No:
AK93C55CU
Pacchetto:
8-USON
Descrizione:
IC EEPROM 2KBIT SPI 4MHZ 8USON
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 4 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 128 x 16
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-USON
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 2Kbit
Package / Case -
Technology EEPROM
Voltage - Supply 1.5V ~ 5.5V