AKT4H113100
Panasonic Industrial Automation Sales
Prodotto No:
AKT4H113100
Descrizione:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Analog, Relay
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications -
Panel Cutout Dimensions Square - 45.00mm x 45.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight 0.265 lb (120.2 g)
Series KT4H
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC