AKT72111001
Panasonic Industrial Automation Sales
Prodotto No:
AKT72111001
Descrizione:
CONTROL TEMP/PROC REL/SS OUT 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.291" (7.40mm), 0.291" (7.40mm)
Ingress Protection -
Termination Style Screw Terminal
Output Type Relay, Solid State
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications RS-485 (Modbus)
Panel Cutout Dimensions -
Mounting Type DIN Rail
Product Status Last Time Buy
Weight 0.331 lb (150.14 g)
Series KT7
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 24VAC/DC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC