AKT81112101
Panasonic Industrial Automation Sales
Prodotto No:
AKT81112101
Descrizione:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.441" (11.20mm), 0.441" (11.20mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Relay (3)
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications RS-485 (Modbus)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight 0.529 lb (239.95 g)
Series KT8
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC