ALD10F48N-L
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
ALD10F48N-L
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 35W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.35" H (33.0mm x 22.9mm x 8.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series ALD15 (35W)
Power (Watts) 35 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 90%