ALE13B48
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
ALE13B48
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 5.76 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series ALE
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC