ALZ11F12W
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
ALZ11F12W
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series ALZ
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC