ALZN1F12W
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
ALZN1F12W
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V
In magazzino : 586
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series ALZN
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC