AM10EW-11005S-NZ-STD
aimtec
Prodotto No:
AM10EW-11005S-NZ-STD
Produttore:
aimtec
Descrizione:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 5V 10W
Guida per l'utente
DC Voltage - Input (Max) 160V
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
DC Voltage - Input (Min) 40V
Efficiency 81%
Mfr aimtec
Features Remote On/Off
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Input Type DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 5V
Size / Dimension 1.24" L x 1.02" W x 2.99" H (31.5mm x 25.9mm x 75.9mm)
Number of Outputs 1
Series AM10EW-NZ (10W)
Power (Watts) 10W