AM156.8CR165
Anatech Electronics Inc.
Prodotto No:
AM156.8CR165
Descrizione:
BAND PASS CRYSTAL FILTER
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Insertion Loss 6dB
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.100" L x 0.600" W (27.94mm x 15.24mm)
Height (Max) 0.020" (0.52mm)
Product Status Active
Frequency - Center 156.8 MHz
Series -
Package / Case 4-DIP Module
Bandwidth 50 kHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple 1dB
Package Box
Impedance 50 Ohms