AM20C-4812DZ
aimtec
Prodotto No:
AM20C-4812DZ
Produttore:
aimtec
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 833mA, 833mA
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case -
Efficiency 89%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 -12 ~ 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series AM20C-Z (20W)
Power (Watts) 20 W