AM20E-1215DZ
aimtec
Prodotto No:
AM20E-1215DZ
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 665mA, 665mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case -
Efficiency 89%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 -15 ~ 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series AM20E-Z (20W)
Power (Watts) 20 W