AM2D-0505SH52Z
aimtec
Prodotto No:
AM2D-0505SH52Z
Produttore:
aimtec
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 2W
In magazzino : 6
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 5.5V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 400mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 7-SIP Module
Efficiency 78%
Mfr aimtec
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5.2 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.76" L x 0.28" W x 0.39" H (19.5mm x 7.2mm x 10.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series AM2D-Z (2W)
Power (Watts) 2 W