AM2F-2409SH52Z
aimtec
Prodotto No:
AM2F-2409SH52Z
Descrizione:
DC DC CONVERTER 9V 2W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 26.4V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 222mA
Voltage - Input (Min) 21.6V
Package / Case 12-SIP Module
Efficiency 71%
Mfr aimtec
Features -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5.2 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.32" W x 0.55" H (32.0mm x 8.0mm x 14.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series AM2F-Z (2W)
Power (Watts) 2 W