AM30E-2415SZ
aimtec
Prodotto No:
AM30E-2415SZ
Produttore:
aimtec
Descrizione:
DC DC CONVERTER 15V 30W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case -
Efficiency 92%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series AM30E-Z (30W)
Power (Watts) 30 W