AMC31DRAN-S734
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
AMC31DRAN-S734
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 62POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 62
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Card Thickness 0.031" (0.79mm)
Number of Positions/Bay/Row 31
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)