AMC36DRTS-S93
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
AMC36DRTS-S93
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 72POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 72
Color Green
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 36
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)