AMEL15-3.3SJZ
aimtec
Prodotto No:
AMEL15-3.3SJZ
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 3.3V 15W
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.7A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 72%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.11" L x 1.13" W x 0.75" H (53.8mm x 28.8mm x 23.5mm)
Weight 0.132 lb (60.00 g)
Number of Outputs 1
Series AMEL15-JZ (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Enclosed
Load Regulation ±1%