AMEL3-3.3SVZ
aimtec
Prodotto No:
AMEL3-3.3SVZ
Produttore:
aimtec
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 3.3V 2.3W
In magazzino : 6
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Product Status Active
Current - Output (Max) 700mA
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 26-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 66%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.46" L x 0.96" W x 0.71" H (37.0mm x 24.5mm x 18.0mm)
Weight 0.055 lb (25.00 g)
Number of Outputs 1
Series AMEL3-VZ (3W)
Power (Watts) 2.3 W
Type Enclosed
Load Regulation ±1%