Casa / AC DC Converters / AMEL45-48SJZ-STD
minImg
AMEL45-48SJZ-STD
aimtec
Prodotto No:
AMEL45-48SJZ-STD
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 45W
Product Status Active
Efficiency 87%
Mfr aimtec
Features DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type DIN Rail
Size / Dimension 5.39" L x 2.76" W x 1.49" H (136.9mm x 70.1mm x 37.8mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 940 mA
Series AMEL45-JZ
Power (Watts) 45W