AMEL5-24SGAZ
aimtec
Prodotto No:
AMEL5-24SGAZ
Produttore:
aimtec
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 5W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.03" L x 1.10" W x 0.70" H (51.5mm x 28.0mm x 17.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 210mA
Number of Outputs 1
Series AMEL5-AZ (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Enclosed
Line Regulation ±1%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 75%
Mfr aimtec
Features -
Load Regulation ±1%
Package Tube
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC