AMEL60-48SJZ
aimtec
Prodotto No:
AMEL60-48SJZ
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 60W
In magazzino : 3
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 90%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.43" L x 2.05" W x 1.16" H (87.0mm x 52.0mm x 29.5mm)
Weight 0.463 lb (210.00 g)
Number of Outputs 1
Series AMEL60-JZ (60W)
Power (Watts) 60 W
Type Enclosed
Load Regulation ±1%