AMEM5-12SY
aimtec
Prodotto No:
AMEM5-12SY
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 12V 4.9W
In magazzino : 1
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Product Status Active
Current - Output (Max) 410mA
Line Regulation ±1%
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 77.60%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.60" H (25.4mm x 25.4mm x 15.2mm)
Weight 0.041 lb (18.50 g)
Number of Outputs 1
Series AMEM5-Y (5W)
Power (Watts) 4.9 W
Type Enclosed
Load Regulation ±1%