AMES75-12SNZ-Q
aimtec
Prodotto No:
AMES75-12SNZ-Q
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 12V 72W
In magazzino : 2
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Product Status Active
Efficiency 88%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, EN, IEC, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.90" L x 3.82" W x 1.18" H (99.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6 A
Series AMES75-NZ
Power (Watts) 72W