AMESP75-5S277NZ
aimtec
Prodotto No:
AMESP75-5S277NZ
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 5V 75W
Product Status Active
Efficiency 81%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 60°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.26" L x 3.82" W x 1.18" H (159.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 15 A
Series AMESP75-277NZ
Power (Watts) 75W