AN80L21RMSTX
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
AN80L21RMSTX
Pacchetto:
MINI-5D
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.1V 150MA MINI-5D
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
PSRR 69dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 14.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package MINI-5D
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr Panasonic Electronic Components
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.1V