Casa / RF Antennas / ANT-5GMFPC1-UFL-100
minImg
ANT-5GMFPC1-UFL-100
Linx Technologies Inc.
Prodotto No:
ANT-5GMFPC1-UFL-100
Descrizione:
RF ANT 2-5GHZ 5G FLEX ADHES UFL
Guida per l'utente
Frequency Range 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.496GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 3.55GHz ~ 3.7GHz, 3.7GHz ~ 4.2GHz, 4.4GHz ~ 5GHz
Applications 5G, Cellular, LTE
Number of Bands 6
Ingress Protection -
Termination U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.008" (0.20mm)
Product Status Active
RF Family/Standard Cellular
VSWR 3.2, 1.8, 1.7, 1.7, 1.6, 1.4
Series FPC
Antenna Type Flat Patch
Frequency (Center/Band) 2.3GHz, 2.496GHz, 3.3GHz, 3.55GHz, 3.7GHz, 4.4GHz
Power - Max 2 W
Mfr Linx Technologies Inc.
Features Cable - 100mm