AP2D200SWBE
C&K
Prodotto No:
AP2D200SWBE
Produttore:
C&K
Descrizione:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V
In magazzino : 3846
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Wire Leads
Actuator Type Round, Button, Domed
Panel Cutout Dimensions Circular - 13.80mm Dia
Current Rating (Amps) 125mA (AC), 200mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series AP
Voltage Rating - DC 24 V
Type Standard
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V