Casa / Fixed Inductors / APCI00101040331TY0
minImg
APCI00101040331TY0
Chilisin Electronics
Prodotto No:
APCI00101040331TY0
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.3Ohm Max
Inductance 330 µH