APD1012820M050R
KYOCERA AVX
Prodotto No:
APD1012820M050R
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP ALUM POLY 82UF 20% 50V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 105 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 27mOhm
Ratings -
Series APD
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.1 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 82 µF