Casa / Heat Sinks / APF40-40-10CB/A01
minImg
APF40-40-10CB/A01
CTS Thermal Management Products
Prodotto No:
APF40-40-10CB/A01
Descrizione:
HEATSINK FORGED W/ADHESIVE TAPE
In magazzino : 290
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Shape Square, Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 0.370" (9.40mm)
Series APF
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 2.50°C/W @ 200 LFM
Type Top Mount
Length 1.575" (40.00mm)
Mfr CTS Thermal Management Products
Thermal Resistance @ Natural -
Material Finish Black Anodized
Shelf Life 24 Months
Package Box
Attachment Method Thermal Tape, Adhesive (Included)
Width 1.575" (40.00mm)