Casa / Fuses / APR58-UL-7.5A
minImg
APR58-UL-7.5A
OptiFuse
Prodotto No:
APR58-UL-7.5A
Produttore:
OptiFuse
Descrizione:
FUSE AUTO 7.5A 58VDC BLADE
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 73.1
Response Time -
DC Cold Resistance 0.09 Ohms
Color Brown
Approval Agency cURus, UL248-1
Current Rating (Amps) 7.5 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.748" L x 0.197" W x 0.531" H (19.00mm x 5.00mm x 13.50mm)
Product Status Active
Series APR58-UL
Voltage Rating - DC 58 V