APS-2R5ETD152MJC5S
Chemi-Con
Prodotto No:
APS-2R5ETD152MJC5S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM POL 1500UF 20% 2.5V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Ratings -
Series NPCAP™-PS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.5 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1500 µF