Casa / Fixed Inductors / APSC00070740101MS0
minImg
APSC00070740101MS0
Chilisin Electronics
Prodotto No:
APSC00070740101MS0
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 358mOhm Max
Inductance 100 µH